Aloita asahi osaavan ohjaajan tunneilla

Helppoudestaan huolimatta on kuitenkin tärkeää, että asahin ohjaaja on saanut koulutuksen. Näin voit luottaa liikkeiden oikeaan suoritustapaan ja turvallisuuteen.

Löydä oma ohjaajasi listalta ja tule mukaan.

Please see for the list of instructors or contact directly our head instructors. They`ll help you to find an English speaking instructor closest to you.

  • Yrjö Mähönen, pääkouluttaja Helsinki/ su,ruo, yrjo.mahonen@luukku
  • Ilpo Jalamo, pääkouluttaja Turku/ su,eng jalamoil@saunalahti.fi
  • Markku Lehto C-lisenssi Akaa markkuteelehto@gmail.com
  • Heli Koivulahti, C-lisenssi, hilla1@suomi24.fi
  • Saija Nironen C-lisenssi www.creabalance.com
  • Lea Laine B-lisenssi tasapaino.laine@gmail.com
  • Marjaliisa Majavesi C-lisenssi www.avartamo
  • Kati Tarma B-lisenssi Helsinki,su, eng,esp katitarma@hotmail.com
  • Päivi Jalasvirta Helsinki Tmi BeneChi, info@benechi.fi, 0400423839
  • Mika Salminen B-lisenssi Jyväskylä, Korpilahti mikasalminen68@gmail.com
  • Pirkko Savinen B-lisenssi Jyväskylä pirkko.savinen@pp.inet.fi
  • Irja Nissinen-Kovalainen C-lisenssi Kajaani irja.n-k@kajaani.net
  • Liisa Stenstrand C-lisenssi Orimattila liste@saunalhti.fi
  • Ulla Tapaninen C-lisenssi Oulu t11th@hotmail.com
  • Miia Ranta-Korpela C-lisenssi Oulu, Kiiminki miia.ranta-korpela@ouka.fi
  • Heidi Gardin C-lisenssi Oulu heidigardin@googlemail.com
  • Auli Inkala C-lisenssi Oulu+ympäristö auli.inkala@hotmail.com
  • Elina Takalo C-lisenssi Oulu elina.takalo@dnainternet.net
  • Katja Karppinen C-lisenssi Oulu katja@gmail.com
  • Outi Kokkoniemi C-lisenssi Oulu outi.kokkoniemi@ouka.fi
  • Riikka Lind C-lisenssi Oulu lindriikka@gmail.com
  • Susanna Niemelä C-lisenssi susanna.maarit@hotmail.com
  • Ulla Virrankoski C-lisenssi Oulu ulla.virrankoski@ouka.fi
  • Tiina Salonpää C-lisenssi Oulainen tiinasalonpaa@gmail.com - See more
  • Maria Svan C-lisenssi Pirkanmaa/Keski-Suomi www.mbody.info maria.svan@mbody.info
  • Jussi Viirelä C-lisenssi Pohjois-Pohjanmaa jussi.viirela@gmail.com
  • Johan Lindberg B-lisenssi Raasepori/su/ruo Nagomi johan.lindberg@raseborg.fi
  • Risto Lehto B-lisenssi Turku/su,ruo,eng www.shaolin.fi risto@ristolehto.net - Asahi Nordic -tuotemyynti www.ristolehto.net tai verkkokauppa http://doandwear.mycashflow.fi/
  • Anna-Katarina Silfvenius B-lisenssi Turku www.shaolin.fi silfvenius@gmail.com
  • Helianne Kallio B-lisenssi Turku, Kaarina,Raisio/su,eng heanka@gmail.com
  • Eija Kailaste C-lisenssi Turku/Naantali eija.kailaste@pinus.fi
  • Katriina Kukkanen C-lisenssi Turku katriina.kukkanen@turku.fi
  • Aleksi Saariranta C-lisenssi Turku/su,eng aleksi.saariranta@gmail.com
  • Aoi Hayakawa C-lisenssi Turku/eng,jap aoioa25@gmail.com
  • Salla-Riikka Vesterlund C-lisenssi Turku/su, eng. salla.vesterlund@gmail.com
  • Hanna Okkeri C-lisenssi Punkalaidun haokkeri@hotmail.com
  • Rein Paluoja B-lisenssi Tallinna/Eesti/ su,eng,ee  rein.paluoja@gmail.com
  • Sven Raba B-lisenssi Tallinna/Eesti/su,eng,ee sven_raba@yahoo.com
  • Jüri Undusk B-lisenssi Vosu/Eesti/su,ee jyriundusk@gmail.com 
  • Ken Kuusalu C-lisenssi Tarto, Eesti summonnedskull@gmail.com
  • Margaret Vainio C-lisenssi Rodos/ Kreikka/su,eng  margaret.vainio@gmail.com
  • Matts Andersson C-lisenssi Stockholm/ Ruotsi/ru,eng info@asahinordic.se
  •  Majbritt Jensen, majbritt@taiki.dk, Aalborg area
  •  Julie Thoft, contact@juliethoft.com, Aalborg area
  •  Nadia Slavkova, nadezhda.slavkova@gmail.com, Aalborg area
  •  Palle Thoft, palle@karate-aalborg.dk, Aalborg area

Ota yhteyttä!