Aloita asahi osaavan ohjaajan tunneilla

Helppoudestaan huolimatta on kuitenkin tärkeää, että asahin ohjaaja on saanut koulutuksen. Näin voit luottaa liikkeiden oikeaan suoritustapaan ja turvallisuuteen.

Löydä oma ohjaajasi listalta ja tule mukaan. Asahiohjaajia ulkomailla löydät englanninkieliseltä sivulta instructors.

Please see for the list of instructors or contact directly our head instructors. They`ll help you to find an English speaking instructor closest to you.

Asahi Nordicin ohjaajat - Instructors of Asahi Nordic

  • Yrjö Mähönen, pääkouluttaja Helsinki/ su,ruo, yrjo.mahonen@luukku
  • Ilpo Jalamo, pääkouluttaja Turku/ su,eng jalamoil@saunalahti.fi
  • Markku Lehto C-lisenssi Akaa markkuteelehto@gmail.com
  • Heli Koivulahti, C-lisenssi, hilla1@suomi24.fi
  • Saija Nironen C-lisenssi www.creabalance.com
  • Lea Laine B-lisenssi tasapaino.laine@gmail.com
  • Marjaliisa Majavesi C-lisenssi www.avartamo
  • Kati Tarma B-lisenssi Helsinki,su, eng,esp katitarma@hotmail.com
  • Päivi Jalasvirta B-lisenssi, Helsinki Tmi BeneChi, info@benechi.fi, 0400423839
  • Juha Merikanto B-lisenssi, merikantojuha@gmail.com, 0405470559
  • Sirpa Platan B-lisenssi, sirpa.platan@helsinki.fi
  • Anna Ali-Mattila B-lisenssi, anna.eeva.am@gmail.com
  • Marja Karasto C-lisenssi, hierojamarjak@gmail.com, www.hierojamarjak.suntuubi.com
  • Merja Mäkelä C-lisenssi, aariahyvinvointipaja@gmail.com
  • Annikki Alku, C-lisenssi, annikkialku@gmail.com
  • Simo Hynninen, C-lisenssi, simo.hynninen@gmail.com
  • Mika Salminen B-lisenssi Jyväskylä, Korpilahti mikasalminen68@gmail.com
  • Pirkko Savinen B-lisenssi Jyväskylä pirkko.savinen@pp.inet.fi
  • Irja Nissinen-Kovalainen C-lisenssi Kajaani irja.n-k@kajaani.net
  • Liisa Stenstrand C-lisenssi Orimattila liste@saunalhti.fi
  • Outi Kokkoniemi C-lisenssi Oulu outi.kokkoniemi@ouka.fi
  • Maria Svan C-lisenssi Pirkanmaa/Keski-Suomi www.mbody.info maria.svan@mbody.info
  • Johan Lindberg B-lisenssi Raasepori/su/ruo Nagomi johan.lindberg@raseborg.fi
  • Risto Lehto B-lisenssi Turku/su,ruo,eng www.shaolin.fi risto@ristolehto.net - Asahi Nordic -tuotemyynti www.ristolehto.net tai verkkokauppa http://doandwear.mycashflow.fi/
  • Anna-Katarina Silfvenius B-lisenssi Turku www.shaolin.fi silfvenius@gmail.com
  • Helianne Kallio B-lisenssi Turku, Kaarina,Raisio/su,eng heanka@gmail.com
  • Eija Kailaste C-lisenssi Turku/Naantali eija.kailaste@pinus.fi
  • Salla-Riikka Vesterlund C-lisenssi Turku/su, eng. www.shaolin.fi salla.vesterlund@gmail.com
  • Oona Rämö C-lisenssi, oonaramo@gmail.com
  • Hanna Okkeri C-lisenssi Punkalaidun haokkeri@hotmail.com

Sirpa Jyräs-Ikonen, C-lisenssi, sirpa@onnistuksia.fi

  • Rauna Sirkkola C-lisenssi, rauna@tasapainoklinikka.fi, 0442449262
  • Callemin Laurent C-lisenssi, laurent@tasapainoklinikka.fi , su, eng. hol
  • Jaana Hakamäki B-lisenssi, jaahajam@gmail.com, Kanta-Häme, Riihimäki, Hämeenlinna, Hyvinkää, 045 1201502
  • Aulis Tynkkynen B-lisenssi, aulis.tynkkynen@gmail.com, 0400 143969

Ritva-Hanna Saari B-lisenssi, ritva-hanna.saari@kvasaari.com, +358 406578770

  • Tiina Kekkonen, C-lisenssi, kekkosentiina@gmail.com
  • Vuokko  Isokorpi, C-lisenssi, vuokko.o.isokorpi@gmail.com
  • Tiina Kekkonen C-lisenssi, kekkosentiina@gmail.com     myös Kerava ja Tuusula

Ota yhteyttä!

  • asahi
  • asahi nordic
  • asahi health

Asahi Nordic ry on yhdistys ja sen seuraama koulutusjärjestelmä.
Koulutus pohjautuu Asahi Health-terveysliikuntaan. Asahi, Asahi Nordic ja Asahi Health ovat rekisteröityjä tavaramerkkejä ja niiden käyttö ilman merkinhaltijan lupaa on kielletty.