Aloita asahi koulutetun ohjaajan tunneilla

Helppoudestaan huolimatta on kuitenkin tärkeää, että asahin ohjaaja on saanut koulutuksen. Näin voit luottaa liikkeiden oikeaan suoritustapaan ja turvallisuuteen.


Asahia ulkomailla

Oletko lähdössä matkalle tai kenties haluat suositella asahia ulkomaisille ystävillesi? Tutustu Asahi Nordicin ohjaajiin ulkomailla.

Asahiohjaajat ulkomailla
Ilpo Jalamo, Yrjö mähönen

Asahi Nordicin pääkouluttajat

Ilpo Jalamo, valmentaja sekä Yrjö Mähönen, sisätautien ja geriatrian erikoislääkäri ovat Asahi Nordic -koulutusjärjestelmän pääkouluttajat. Voit tiedustella heiltä koulutuksia alueellesi.

Asahi Nordicin C-ohjaajien kouluttajana sekä B-ohjaajien apukoulutajana toimii Risto Lehto, B-lisenssiohjaaja, A1-koulutusohjelma 2018-19.

Turku


  • Risto Lehto A1-kouluttaja Turku/su,ruo,eng, +358 40 554 3954, 
    www.shaolin.fi risto@ristolehto.net - Asahi Nordic -tuotemyynti www.ristolehto.net tai verkkokauppa http://doandwear.mycashflow.fi/
  • Anna-Katarina Silfvenius B-lisenssi, silfvenius@gmail.com
  • Helianne Kallio B-lisenssi Turku, Kaarina,Raisio/su,eng heanka@gmail.com
  • Eija Kailaste C-lisenssi Turku/Naantali eija.kailaste@pinus.fi
  • Salla-Riikka Vesterlund B-lisenssi Turku/su, eng. www.shaolin.fi salla.vesterlund@gmail.com
  • Marianne Rämö C-lisenssi, oonaramo@gmail.com
  • Riikka Nurmela, B-lisenssi, riinurmela@gmail.com
  • Petteri Koittola, B-lisenssi, pkoittola@gmail.com
  • Reija Koivu, C-lisenssi, reija.koivu@gmail.com
  • Riikka Backman, C-lisenssi, riikka@voimistaja.fi
  • Kirsi Vainio, B-lisenssi, kirsivainio@elisanet.fi
  • Maija Seikola, C-lisenssi, maijaseikola@gmail.com
  • Heli Heinä, C-lisenssi, heliheina@hotmail.com
  • Jaana Fagerholm-Lehtonen, Masku, C-lisenssi,
    jaana.fagerholm-lehtonen@outlook.com

Helsingin seutu


  • Saija Nironen C-lisenssi www.creabalance.com
  • Lea Laine B-lisenssi tasapaino.laine@gmail.com
  • Marjaliisa Majavesi C-lisenssi www.avartamo.fi
  • Kati Tarma B-lisenssi Helsinki,su, eng,esp katitarma@hotmail.com
  • Päivi Jalasvirta B-lisenssi, Helsinki Tmi BeneChi, info@benechi.fi, 0400423839
  • Juha Merikanto B-lisenssi, merikantojuha@gmail.com, 0405470559
  • Sirpa Platan B-lisenssi, sirpa.platan@helsinki.fi
  • Anna Ali-Mattila B-lisenssi, anna.eeva.am@gmail.com
  • Marja Karasto C-lisenssi, hierojamarjak@gmail.com, www.hierojamarjak.suntuubi.com
  • Merja Mäkelä C-lisenssi, aariahyvinvointipaja@gmail.com
  • Annikki Alku, C-lisenssi, annikkialku@gmail.com
  • Simo Hynninen, C-lisenssi, simo.hynninen@gmail.com
  • Ulla Korjala, C-lisenssi, imageandmovement@gmail.com
  • Pekka Penttilä, B-lisenssi, ppvalmennus@gmail.com
  • Tuula Aho, C-lisenssi, tuulamarja.aho@elisanet.fi
  • Eija Karonen, C-lisenssi, eijakaronen@yahoo.com
  • Johanna Kivinen, C-lisenssi, johannakivinen@gmail.com
  • Ritva-Hanna Saari, B-lisenssi, ritva-hanna.saari@kvasaari.com
  • Outi Engström, B-lisenssi, outien@gmail.com

Akaa

  • Markku Lehto, C-lisenssi, markkuteelehto@gmail.com
  • Taru Barman, C-lisenssi, hoivataru@gmail.com

Aura

  • Heli Koivulahti, C-lisenssi, hilla1@suomi24.fi

Eerikkilän urheiluopisto,

Tammela

  • Kati Sarva, C-lisenssi, kati.sarva@gmail.com

Eurajoki

  • Pirkko Mäkinen, B-lisenssi, pirkko1951@gmail.com

Hämeenlinna

  • Rauna Sirkkola C-lisenssi, rauna@tasapainoklinikka.fi, 0442449262
  • Callemin Laurent C-lisenssi, laurent@tasapainoklinikka.fi , su, eng. hol
  • Noora Lehtinen-Skews, C-lisenssi, norppu@gmail.com

Juuka

  • Tuija Gröhn, B-lisenssi, tuija.grohn@gmail.com Juvan kansalaisopisto

Järvenpää

  • Tiina Kekkonen C-lisenssi, kekkosentiina@gmail.com myös Kerava ja Tuusula
  • Outi Engström, B-lisenssi, outien@gmail.com myös Kerava ja Tuusula

Jyväskylä

  • Mika Salminen B-lisenssi Jyväskylä, Korpilahti mikasalminen68@gmail.com
  • Pirkko Savinen B-lisenssi Jyväskylä pirkko.savinen@pp.inet.fi

Kajaani

  • Irja Nissinen-Kovalainen C-lisenssi Kajaani ,                   irja.n-k@kajaani.net

Kuopio

  • Mari Koistinen C-lisenssi Kuopio,
    mari.koistinen@
    opedu.kuopio.fi

Kirkkonummi

  • Vuokko Isokorpi, C-lisenssi, vuokko.o.isokorpi@gmail.com

Lohja

  • Maarit Lintukorpi, B-lisenssi maarit.lintukorpi@gmail.com
  • Titta Halonen, B-lisenssi, tittahalonen@dnainternet.net, 050 582 4735

Säkylä,Köyliö, Pöytyä


° Marja Helminen

helmiska@hotmail.com

Loviisa

  • Aulis Tynkkynen, B-lisenssi aulis.tynkkynen@gmail.com

Mikkeli

  • Anna Tiusanen, C-lisenssi, a.m.tiusanen@gmail.com

Orimattila

  • Liisa Stenstrand C-lisenssi Orimattila liste@saunalahti.fi

Oulu ja ympäristö

  • Outi Kokkoniemi C-lisenssi Oulu outi.kokkoniemi@ouka.fi
  • Leena Ropponen, C-lisenssi
    leena.roppo@gmail.com

Pirkanmaa

  • Maria Svan C-lisenssi Pirkanmaa/Keski-Suomi www.mbody.info maria.svan@mbody.info

Punkalaidun

  • Hanna Okkeri C-lisenssi Punkalaidun haokkeri@hotmail.com

Rauma

  • Satu Lamminpää, C-lisenssi, satu.lamminpaa@jippii.fi

Riihimäki

  • Jaana Hakamäki B-lisenssi, jaahajam@gmail.com, Kanta-Häme, Riihimäki, Hämeenlinna, Hyvinkää,       045 1201502

Salo

  • Auli Suoranta, C-lisenssi, auli.suoranta@live.com

Uusikaupunki

  • Tiina Orell-Nacar, C-lisenssi, dyspraksia@hotmail.com

Tammela

  • Tiina Kekkonen, C-lisenssi, kekkosentiina@gmail.com
  • Janette Koskinen, B-lisenssi, jk.liikuttaa@gmail.com
    Tammela ja Forssa

Tampere

  • Tiina Kekkonen, C-lisenssi, kekkosentiina@gmail.com

Varkaus

  • Sirpa Jyräs-Ikonen, B-lisenssi, sirpa@onnistuksia.fi

Tiedustele ohjaajista sinua lähellä

Jos et löydä ohjaajaa alueeltasi, mikset perustaisi omaa ryhmää. Tule ohjaajakoulutukseen ja aloita asahiohjaus.

Minulle saa jatkossa lähettää tarjouksia ja informaatiota sähköpostitse.