Aloita asahi koulutetun ohjaajan tunneilla

Helppoudestaan huolimatta on kuitenkin tärkeää, että asahin ohjaaja on saanut koulutuksen. Näin voit luottaa liikkeiden oikeaan suoritustapaan ja turvallisuuteen.

 

Etkö löydä alueeltasi ohjaajaa? Kouluttaudu sinäkin ohjaajaksi!

Tutustu koulutukseen ja kouluttajiin ohjaajakoulutus-sivulta.

 

Asahia ulkomailla

Oletko lähdössä matkalle tai kenties haluat suositella asahia ulkomaisille ystävillesi? Tutustu Asahi Nordicin ohjaajiin ulkomailla.

Ulkomailla toimivat ohjaajat löydät parhaiten englanninkielisiltä sivuilta.

 

Kysy Asahin Peruskursseja

Asahin peruskursseja järjestävät Asahi Nordicin B-lisenssiohjaajat. Lisenssitaso on merkitty ohjaajan nimen yhteyteen.

Helsingin seutu

 

  • Saija Nironen C-lisenssi www.creabalance.com
  • Lea Laine B-lisenssi tasapaino.laine@gmail.com
  • Marjaliisa Majavesi C-lisenssi www.avartamo.fi
  • Kati Tarma B-lisenssi Helsinki,su, eng,esp katitarma@hotmail.com
  • Juha Merikanto B-lisenssi, merikantojuha@gmail.com, 0405470559
  • Sirpa Platan B-lisenssi, sirpa.platan@helsinki.fi
  • Anna Ali-Mattila B-lisenssi, anna.eeva.am@gmail.com
  • Marja Karasto C-lisenssi, karastomarja@gmail.com, www.marjahoitaa.fi
  • Merja Mäkelä C-lisenssi, aariahyvinvointipaja@gmail.com
  • Annikki Alku, C-lisenssi, annikkialku@gmail.com
  • Simo Hynninen, C-lisenssi, simo.hynninen@gmail.com
  • Ulla Korjala, C-lisenssi, imageandmovement@gmail.com
  • Pekka Penttilä, B-lisenssi, ppvalmennus@gmail.com
  • Tuula Aho, C-lisenssi, tuulamarja.aho@elisanet.fi
  • Eija Karonen, C-lisenssi, eijakaronen@yahoo.com
  • Johanna Kivinen, C-lisenssi, johannakivinen@gmail.com
  • Ritva-Hanna Saari, B-lisenssi, ritva-hanna.saari@kvasaari.com
  • Outi Engström, B-lisenssi, outien@gmail.com
  • Maija Koutokangas, C-lisenssi, Espoo, maija.koutis@gmail.com
  • Mirva Juurikivi- Marttila, C-lisenssi, Vantaa, mirva.juurikivi.marttila@gmail.com
  • Tuulikki Tarkiainen, C-lisenssi, Helsinki, tuulikki.tarkiainen@alzhki.fi
  • Johannes Tarkiainen, B-lisenssi, jtarkiai@gmail.com
  • Ulla Tuononen, B-lisenssi, ulla.tuononen@elisanet.fi
  • Kristiina Hohti, B-lisenssi, kristiina.hohti@gmail.com
  • Pirkko Heikinheimo, C-lisenssi. psheimo@gmail.com
  • Ann-Kristin Nummelin, C-lisenssi, annumme@gmail.com, också på Svenska
  • Tiiina Mäntyranta, C-lisenssi, tiina.mantyranta@gmail.com, Also in English
  • Terhi Pyykkönen. C-lisenssi, terhi.pyykonen@gmail.com
  • Raija Kömmistö, B-lisenssi, raijan@saunalahti.fi
  • Eeva Honkanummi, B-lisenssi, eeva.honkanummi@gmail.com, Espoo
  • Kirsimarja Wäänänen, C-lisenssi, kirsimarja@fregatti.fi
  • Irene Hursti, C-lisenssi, irene@jalatar.fi, www.jalatar.fi
  • Saara Hyvönen, C-lisenssi, saara@rentotapaus.fi
  • Sari Heilanen, B-lisenssi, ecoutemoi2222@yahoo.com

Turku

 

  • Risto Lehto pääkouluttaja, Turku/su,ruo,eng, 040 554 3954, 
    risto@ristolehto.net - Asahi Nordic -tuotemyynti www.ristolehto.net
  • Kirsi Vainio, A1-kouluttaja, kieputtava.kirsi@gmail.com, 040 571 6946
  • Anna-Katarina Silfvenius B-lisenssi, silfvenius@gmail.com
  • Helianne Kallio B-lisenssi Turku, Kaarina,Raisio/su,eng heanka@gmail.com
  • Eija Kailaste B-lisenssi Turku/Naantali eija.kailaste@pinus.fi
  • Salla-Riikka Vesterlund B-lisenssi Turku/su, eng.  salla.vesterlund@gmail.com
  • Riikka Nurmela, B-lisenssi, riinurmela@gmail.com
  • Petteri Koittola, B-lisenssi, pkoittola@gmail.com
  • Reija Koivu, C-lisenssi, reija.koivu@gmail.com
  • Riikka Backman, C-lisenssi, riikka@voimistaja.fi
  • Maija Seikola, B-lisenssi, maijaseikola@gmail.com
  • Heli Heinä, C-lisenssi, heliheina@hotmail.com
  • Jaana Fagerholm-Lehtonen, Masku, C-lisenssi,
    jaana.fagerholm-lehtonen@outlook.com
  • Anu Varis, anu.varis@gmail.com
  • Karoliina Männistö, karoliina.mannisto@edu.turkuamk.fi, C-lisenssi
  • Kirsi Mikkonen, ikikipa@gmail.com, B-lisenssi
  • Harri Toivola, irrahtoivola@gmail.com, C-lisenssi
  • Isto Hietanen, hietzu@gmail.com, B-lisenssi
  • Noora Lehtinen-Skews, B-lisenssi, noora.lehtinen.skews@gmail.com
  • Ollipekka Kangas, C-lisenssi, olpeka@utu.fi
  • Juhani Lyytinen, C-lisenssi, juhani.lyytinen@pp.inet.fi
  • Jari Vuorijoki, C-lisenssi, jari.vuorijoki@gmail.com
  • Marja Korpela, C-lisenssi, marja.korpela@aivoliitto.fi
  • Eeva Lehterä, C-lisenssi, eeva.lehtera@aivoliitto.fi
  • Anu Varis, C-lisenssi, anu.vare@turku.fi
  • Mia Haapala, C-lisenssi, mia_haapala@hotmail.com
  • Teija Mäenpää, C-lisenssi, kommunikaatio@gmail.com 

Akaa

  • Markku Lehto, B-lisenssi, markkuteelehto@gmail.com
  • Taru Barman, C-lisenssi, hoivataru@gmail.com

Aura

  • Heli Koivulahti, C-lisenssi, helikoivulahti77@gmail.com

Eerikkilän urheiluopisto,

Tammela

  • Kati Sarva, C-lisenssi, kati.sarva@gmail.com

Eurajoki

  • Pirkko Mäkinen, A-apukouluttaja, pirkko1951@gmail.com
  • Katri Lempinen, C-lisenssi,
    katri.lempinen@dnainternet.net

Espoo

  • Julia Palorinne, C-lisenssi, julia.palorinne@palorinne.com
    myös venäjäksi
  • Eeva Honkanummi, C-lisenssi

Hämeenlinna

  • Rauna Sirkkola C-lisenssi, rauna@tasapainoklinikka.fi, 0442449262
  • Jaana Hakamäki B-lisenssi, jaahajam@gmail.com, Kanta-Häme, Riihimäki, Hämeenlinna, Hyvinkää,
    045 1201502
  • Tapio Aaltonen, C-lisenssi, tapio.aaltonen@hengitysyhdistys.fi
  • Tiina Pihlajamäki, C-lisenssi, tiinapihla@gmail.com

Inkoo

  • Kirsi Tolonen, C-lisenssi
    kirsitolonen8@gmail.com

Juuka

  • Tuija Gröhn, B-lisenssi, tuija.grohn@gmail.com Juvan kansalaisopisto

Järvenpää

  • Tiina Kekkonen C-lisenssi, kekkosentiina@gmail.com myös Kerava ja Tuusula
  • Outi Engström, B-lisenssi, outien@gmail.com myös Kerava ja Tuusula
  • Nina Mouhu, C-lisenssi, nina.mouhu@selevis.fi

Jyväskylä

  • Mika Salminen B-lisenssi Jyväskylä, Korpilahti mikasalminen68@gmail.com
  • Pirkko Savinen B-lisenssi Jyväskylä pirkko.savinen@pp.inet.fi
  • Samuli Kipronen, B-lisenssi, samuli@kehonhuoltokipronen.fi

Kajaani

  • Irja Nissinen-Kovalainen
    C-lisenssi
    Kajaani ,            
    irja.n-k@kajaani.net
  • Teija Töyry-Jääskeläinen,
    C-lisenssi, 
    tunteija@gmail.com
  • Eila Korhonen, B-lisenssi,
    korhoseila@gmail.com

Kangasala

  • Terhi Rajamäki, B-lisenssi ,      terhirajamaki@hotmail.com

Koski TL

  • Johanna Heikkilä, B-lisenssi      johannakata.heikkila@gmail.com

Kuopio

  • Mari Koistinen B-lisenssi Kuopio,
    mari.koistinen@
    opedu.kuopio.fi
  • Kirsi Luoto, C-lisenssi,
    Leppävirta,
    kirsi.luoto66@gmail.com

Kerava

  • Jarmo Österman, C-lisenssi, jarmo.osterman@evl.fi

Kiuruvesi

  • Anu Tero, C-lisenssi, teroanu@gmail.com

Kotka

  • Susanne Nuutinen, C-lisenssi, susanne.nuutinen@gmail.com
  • Katja Kataja, C-lisenssi, kahvakuulakatja@gmail.com
  • Tarja Paavola, C-lisenssi,
    tarcomea@gmail.com

Lahti, Päijät-Häme

  • Tarja Niemi, C-lisenssi, tarja.niemi@elisanet.fi
  • Susann Fagerström, C-lisenssi, suskif@saunalahti.fi

Lohja

  • Maarit Lintukorpi,
    Pääkouluttaja, maarit.lintukorpi@gmail.com
    040 747 5342
  • Titta Halonen, B-lisenssi, tittahalonen@dnainternet.net, 050 582 4735
  • Maini Schildt, B-lisenssi, maini.schildt@gmail.com
  • Silja Saarinen, B-lisenssi, siljasaarinen08@gmail.com
  • Jyrki Saarinen, C-lisenssi, jyrki.saarinen.lohja@gmail.com
  • Galina Ranta, B-lisenssi, galochkaranta@gmail.com, myös venäjäksi,
    Руководство Асахи так же на русском языке
  • Anja Peltonen, B-lisenssi, Nummi-Pusula, anja.peltonen@sisustustupa.fi
  • Taina Köykkä, C-lisenssi, ainaposti@gmail.com

Loviisa

  • Aulis Tynkkynen, B-lisenssi aulis.tynkkynen@gmail.com

Mikkeli

  • Anna Tiusanen, B-lisenssi, a.m.tiusanen@gmail.com

Oulu ja ympäristö

  • Outi Kokkoniemi C-lisenssi Oulu outi.kokkoniemi@ouka.fi
  • Leena Ropponen, C-lisenssi
    leena.roppo@gmail.com
  • Pia Hanski, C-lisenssi,
    pia.hanski@konffa.fi
  • Kaisa-Liisa Turunen, B-lisenssi
    klharju5@gmail.com
  • Juha Roikonen, B-lisenssi, 
    roikonen@mail.suomi.net
  • Hannamaija Rauhala,
    C-lisenssi,
    valmennus@hannamaijarauhala.fi
  • Mervi Valjus, B-lisenssi,
    mervi@yinzen.net
  • Ulla Kaikkonen, B-lisenssi,
    ulla.kaikkonen@osmy.fi

Orimattila

  • Liisa Stenstrand B-lisenssi Orimattila liste@saunalahti.fi

Pirkanmaa

  • Maria Svan C-lisenssi Pirkanmaa/Keski-Suomi www.mbody.info maria.svan@mbody.info
  • Jaana Wilkins, C-lisenssi, jaana_wilkins@hotmail.com

Pielavesi

  • Katja Pääkkö
    B-lisenssi
    katjapaakko@gmail.com

Porvoo, Askola

  • Annukka Uusi-Simola
    C-lisenssi
    annukka.uusisimola@gmail.com

Pohjanmaa/Österbotten

  • Birgitta Strandberg-Rasmus
    C-lisenssi
    birgitta.strandberg-rasmus@evl.fi,
    suomi/svenska

Pori

  • Helena Känä, B-lisenssi,
    helenak.230@gmail.com
  • Sirkku Vainionpää, C-lisenssi,
    sirkkuvainionpaa@gmail.com

Rauma

  • Satu Lamminpää, C-lisenssi, satu.lamminpaa@jippii.fi
  • Ulla Sundvall, C-lisenssi,
    ullasundvall@msn.com

Riihimäki

  • Jaana Hakamäki B-lisenssi, jaahajam@gmail.com, Kanta-Häme, Riihimäki, Hämeenlinna, Hyvinkää,       045 1201502

Säkylä,Köyliö, Pöytyä

  • Marja Helminen
    helmiska@hotmail.com

Salo

  • Auli Suoranta, C-lisenssi, auli.suoranta@live.com
  • Kirsi Paavola, C-lisenssi
    kirsi.paavola@seutuposti.fi
  • Taina Köykkä, C-lisenssi, ainaposti@gmail.com

Sipoo

  • Sirkku Vaskimo, B-lisenssi,
    sirkku@spsiivous.fi

Tampere

  • Tiina Kekkonen, C-lisenssi, kekkosentiina@gmail.com
  • Tanja Kontkanen, C-lisenssi, lillikontkanen@gmail.com
  • Marketta Salakari, C-lisenssi,
    virva.tuulia@gmail.com
  • Sirpa Aitoaho, C-lisenssi,
    aitoahosirpa@gmail.com
  • Vuokko Isokorpi, C-lisenssi, vuokko.o.isokorpi@gmail.com

Tammela

  • Tiina Kekkonen, C-lisenssi, kekkosentiina@gmail.com
  • Janette Koskinen, B-lisenssi, jk.liikuttaa@gmail.com
    Tammela ja Forssa

Urjala

  • Mirkka Tiirinen, B-lisenssi, mirkka.tiirinen@gmail.com

Uusikaupunki

  • Tiina Orell-Nacar, C-lisenssi, dyspraksia@hotmail.com

Uusimaa

  • Nina Mujunen, C-lisenssi, nina.mujunen@outlook.com
  • Kirsi Jarkkola, C-lisenssi,   kirsi@kirsijarkkola.fi
  • Galina Ranta, C-lisenssi, galochkaranta@gmail.com, myös venäjäksi
  • Julia Palorinne, C-lisenssi, julia.palorinne@palorinne.com
    myös venäjäksi,
    Руководство Асахи так же на русском языке

Vihti

 

  • Anne Mölsä, C-lisenssi
    info@kehohuolto.fi

Varkaus

  • Sirpa Jyräs-Ikonen, B-lisenssi, sirpa@onnistuksia.fi

Joensuu

  • Mervi Heikkinen, C-lisenssi, memmumann@hotmail.com

Kouvola

  • Ari Vainikka, C-lisenssi, ari.o.vainikka@gmail.com
  • Hilla Saarinen, C-lisenssi, saarisen.hilla@gmail.com

Saarijärvi

  • Ulla Kiminkinen,
    C-lisenssi,
    kiminkisenulla@gmail.com
  • Pauli Mäki-Kuitula,
    C-lisenssi, luluankka@gmail.com
  • Anneli Pylvänäinen,
    C-lisenssi, luluankka@gmail.com
  • Eliisa Tarvainen,
    C lisenssi, eliisa.tarvainen@gmail.com

Laukaa

  • Anastasia Tsekoura, C-lisenssi tsekoura.natassa@gmail.com https://www.anastasiadance.me/

Kerava

  • Jarmo Österman, C-lisenssi, jarmo.osterman@evl.fi

Hyvinkää

  • Kirsi Nyman, C-lisenssi, kirsi.nyman@ksmtest.com

Lavia

  • Mari Ojamäki, C-lisenssi,
    mari@olotilaneuvos.fi

Kokkola

  • Kristiina Klingenberg,
    C-lisenssi,
    kristina.s.klingenberg@gmail.com

Tiedustele ohjaajista sinua lähellä

Jos et löydä ohjaajaa alueeltasi, mikset perustaisi omaa ryhmää. Tule ohjaajakoulutukseen ja aloita asahiohjaus.

Minulle saa jatkossa lähettää tarjouksia ja informaatiota sähköpostitse.